Den otevřených dveří on-line

Tak je to tady. Prosinec a s ním den otevřených dveří. Loni zůstaly dveře naší školy zavřené. Letos je otevíráme virtuálně.

Doufali jsme, že pro Vás, žáky základních škol z Dačic, Jemnice, Slavonic, Kunžaku, Starého Hobzí, Strmilova, Studené,  Nové Říše a z mnoha dalších obcí letos budeme moci dveře otevřít a že se potkáme naživo u nás na gymnáziu. Ale je to riskantní, a pro Vás, kteří jste nemocní nebo v karanténě, navíc nemožné. A tak jedeme na jistotu a otevíráme dveře k virtuálnímu setkání v aplikaci MS Teams. Středa 8. prosince od 8 do 17 hodin platí. Setkání se ale uskuteční on-line!

Jak to bude probíhat? Ke dni otevřených dveří na našem gymnáziu se můžete připojit prostřednictvím níže uvedeného odkazu "Den otevřených dveří"

Den otevřených dveří

K on-line vysílání používáme aplikaci MS Teams, kterou ale není nutné předem instalovat, schůzka se Vám otevře přímo ve webovém prohlížeči. Připojení si můžete vyzkoušet třeba hned teď. Že všechno funguje správně, poznáte podle tohoto obrázku, který byste před sebou měli po kliknutí na odkaz vidět:

Obrázek znamená, že se Vám povedlo připojit se ke schůzce, ale protože začínáme až ve středu v 8 hodin, čekáte v předsálí. Pokud se Vám připojení nedaří, nezoufejte. Kontaktujte Mgr. Jakuba Nemčika na čísle +420 731 088 770. Je připravený Vám pomoci s případnými technickými problémy.

Připojit se můžete kdykoli během dne otevřených dveří, vždycky se Vás někdo ujme, představí školu a zodpoví Vaše otázky. Ideální čas pro připojení je ovšem v 10 nebo 16 hodin. V těchto časech totiž proběhne prezentace studia na našem gymnáziu z pohledu učitelů i studentů. Trvat bude asi 45 minut, během nichž se dozvíte třeba to, jak u nás vypadá výuka přírodovědných předmětů nebo hudební výchovy, jaké cizí jazyky můžete na naší škole studovat, jak probíhá adaptace na středoškolské studium v prvním ročníku, představíme Vám technické zázemí školy i volnočasové aktivity včetně práce naší internetové televize a samozřejmě Vám poskytneme informace o přijímacích zkouškách a přípravě na ně.

Víme, že výběr střední školy je sakra důležitá věc. Nejedná se totiž o nic míň, než o minimálně čtyři roky Vašeho života. Jsme také toho názoru, že osobní zkušenost nic nenahradí. Projít si školu, prohlédnout si vybavení, nahlédnout do učeben, pozorovat, jak se učí na gymnáziu, nasát atmosféru... Tuhle možnost stále máte! Stačí si domluvit individuální prohlídku na telefonním čísle +420 775 675 726 nebo na e-mailu reditel@gymn-dacice.cz. Rádi provedeme Vás i Vaše rodiče nebo další spolužáky.

Těšíme se na Vás on-line ve středu 8. prosince nebo osobně kdykoli po domluvě.