Gymnázium Dačice | 70 let
×
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

Přípravný kurz k přijímacím zkouškám do osmiletého i čtyřletého gymnázia se uskuteční ve středu 21. února od 15 hodin ve 2. patře budovy gymnázia. Registrace není potřeba. Kdo přijde, ten přijde a od přijímaček jako vítěz vyjde.

Desatero distančního života

Desatero distanční výuky jste jistě od svých třídních učitelů všichni obdrželi. Teď pro Vás naše školní psycholožka Michaela Babická sepsala desatero nápadů, jak žít ve vzdálenosti od ostatních a nezbláznit se z toho.

1 minuta ke čtení vloženo před 3 roky

1) Renesance setkávání: Zkuste hledat alternativní možnosti scházení se/rozhovorů/diskuzí skrze nejrůznější sociální platformy.

2) Informační dieta: Nemějte celý den zapnuté zprávy / nesledujte každou chvíli aktuální dění → nepřetržitý přísun informací nás může zahltit a působit škodlivě.

3) Sdílejte strasti, ale i radosti

4) Mluvte o svých potřebách - komunikujte s rodiči, sourozenci, ale i s učiteli. Doma místo: "Vypadni z mého pokoje!” zkuste říct: “Potřebuji být chvíli sám/a.”

5) Výkyvy nálad jsou zcela běžné!

6) Vize/sny: vypište si, co navštívíte, s kým se seznámíte, co si koupíte, kam se posunete, až k tomu bude doba nakloněna.

7) Zaměřte pozornost na malé radosti všedních dní!

8) Stanovujte si konkrétní cíle!

9) Nebojte se odborné pomoci!

10) Vyzkoušejte nejrůznější užitečné aplikace (Nepanikař, První psychická pomoc, Meditopia, Wysa,...)

 

Michaela Babická

 

 

Vloženo Od
zpět nahoru