Informace k přijímacímu řízení

Informace k přijímacímu řízení, zveřejnění výsledků zkoušek, odevzdání zápisového lístku i možnosti odvolání byly aktualizovány na našich webových stránkách v sekci Studium/Přijímací zkoušky.

Domácí příprava na přijímací zkoušky

Jste žáky páté nebo deváté třídy základní školy? Čekají Vás přijímací zkoušky na osmileté nebo čtyřleté gymnázium? Chtěli jste využít přípravný kurz, ale nemůžete? Dobrou zprávou je, že na přijímačky se lze připravit i z domova.

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání, tzv. Cermat, pravidelně zveřejňuje na svých webových stránkách informace k organizaci a průběhu přijímací zkoušky. Specifikuje požadavky na znalosti uchazečů z českého jazyka i matematiky a nabízí desítky ilustračních zadání, ale i zadání testovacích úloh z minulých let včetně jejich správného řešení. Odkaz na všechny potřebné informace naleznete ZDE.

I v situaci, která nastala, je potřeba myslet na svou budoucnost. Držíme Vám palce při domácí přípravě a těšíme se naviděnou v lepších časech u nás na gymnáziu.

Mgr. Petra Mašátová