Kritéria přijímacích zkoušek na GD

Na stránce Studium/Přijímací zkoušky byla zveřejněna kritéria pro přijímání žáků do čtyřletého i osmiletého gymnázia pro školní rok 2021/2022.

Domácí příprava na přijímací zkoušky

Jste žáky páté nebo deváté třídy základní školy? Čekají Vás přijímací zkoušky na osmileté nebo čtyřleté gymnázium? Chtěli jste využít přípravný kurz, ale nemůžete? Dobrou zprávou je, že na přijímačky se lze připravit i z domova.

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání, tzv. Cermat, pravidelně zveřejňuje na svých webových stránkách informace k organizaci a průběhu přijímací zkoušky. Specifikuje požadavky na znalosti uchazečů z českého jazyka i matematiky a nabízí desítky ilustračních zadání, ale i zadání testovacích úloh z minulých let včetně jejich správného řešení. Odkaz na všechny potřebné informace naleznete ZDE.

I v situaci, která nastala, je potřeba myslet na svou budoucnost. Držíme Vám palce při domácí přípravě a těšíme se naviděnou v lepších časech u nás na gymnáziu.

Mgr. Petra Mašátová