Předávání maturitních vysvědčení

V pátek 27. května od 15 hodin budou maturantům ze 4. ročníku a oktávy (v tomto pořadí) předána vysvědčení na nádvoří zámku v Dačicích. Všichni učitelé i rodinní příslušníci absolventů 2021/2022 jsou srdečně zváni.

Domácí příprava na přijímací zkoušky

Jste žáky páté nebo deváté třídy základní školy? Čekají Vás přijímací zkoušky na osmileté nebo čtyřleté gymnázium? Chtěli jste využít přípravný kurz, ale nemůžete? Dobrou zprávou je, že na přijímačky se lze připravit i z domova.

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání, tzv. Cermat, pravidelně zveřejňuje na svých webových stránkách informace k organizaci a průběhu přijímací zkoušky. Specifikuje požadavky na znalosti uchazečů z českého jazyka i matematiky a nabízí desítky ilustračních zadání, ale i zadání testovacích úloh z minulých let včetně jejich správného řešení. Odkaz na všechny potřebné informace naleznete ZDE.

I v situaci, která nastala, je potřeba myslet na svou budoucnost. Držíme Vám palce při domácí přípravě a těšíme se naviděnou v lepších časech u nás na gymnáziu.

Mgr. Petra Mašátová