Distanční výuka

Podle aktuální vládního opatření se od středy 14. října všichni žáci gymnázia vzdělávají z domova prostřednictvím on-line hodin a samostudia podle pokynů vyučujících. Ve škole se uvidíme zase v pondělí 2. listopadu. Doufejme:-)

Domácí příprava na přijímací zkoušky

Jste žáky páté nebo deváté třídy základní školy? Čekají Vás přijímací zkoušky na osmileté nebo čtyřleté gymnázium? Chtěli jste využít přípravný kurz, ale nemůžete? Dobrou zprávou je, že na přijímačky se lze připravit i z domova.

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání, tzv. Cermat, pravidelně zveřejňuje na svých webových stránkách informace k organizaci a průběhu přijímací zkoušky. Specifikuje požadavky na znalosti uchazečů z českého jazyka i matematiky a nabízí desítky ilustračních zadání, ale i zadání testovacích úloh z minulých let včetně jejich správného řešení. Odkaz na všechny potřebné informace naleznete ZDE.

I v situaci, která nastala, je potřeba myslet na svou budoucnost. Držíme Vám palce při domácí přípravě a těšíme se naviděnou v lepších časech u nás na gymnáziu.

Mgr. Petra Mašátová