Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Ohlédnutí za lyžařským kurzem kvinty a 1. ročníku

Jarní prázdniny jsme si o týden prodloužili téměř dovolenkovou aktivitou – sjížděli jsme svahy na lyžích a snowboardech a za přízně počasí jsme si užívali krásy Krkonoš. Konkrétně jsme zavítali na Náchodskou boudu asi 3 km od Pece pod Sněžkou.

2 minuty ke čtení vloženo před 4 roky

Vyrazili jsme svižně, plní elánu a nadějí v dobré počasí. Cesta probíhala bez komplikací, kytara hrála ještě před nahozením motoru autobusu. Do zavazadlového prostoru už by se nevešla ani hůlka, takže jsme se museli uskromnit na sedadlech a zadní pětku obětovat zavazadlům. Kufry byly nacpané oblečením, protože každý z nás zná jasné pravidlo ve znění: nejde o to, jak lyžuješ, ale jak u toho vypadáš. Takže jít jeden den dvakrát na svah ve stejném oděvu bylo vyloučeno.

Celý kurz probíhal bez větších komplikací, každý se dříve či později naučil kvalitně sjet kopec střední obtížnosti, s běžkami na nohou se podle mého úsudku žáci narodili. Po zvládnutí těchto dvou nařízených lyžařských pomůcek, někteří z nás obuli také boty na snowboard a vydali jsme se brázdit svahy i tímto způsobem. Ke vší spokojenosti jsme prohloubili i teoretické znalosti ohledně lyžování a komplexně o pohybu na horách a první pomoci.

Jídlo i ubytování měly dostatečnou kvalitu, kterou jsme všichni ocenili. Pořádek se však musel každodenně kontrolovat. Nerada to jako žena uznávám, ale chlapci měli souhrnně více kladných bodů než dívky a díky zvyšující se kvalitě pohoštění pro kontrolní personál (rozumějte instruktoři a pedagogičtí pracovníci gymnázia) si vysloužili speciální cenu. Touto cenou je, co jiného než, pozvání do restaurace, kde jim budeme moci lahodný každodenní raut alespoň mírně vynahradit.

Vysportovaní, bez většího zranění, stmelení jako kolektiv, jsme se šťastně vrátili domů. Plni dojmů a inspirace pro zimní sporty do budoucna.

Děkuji všem zúčastněným za vzorné plnění předchozích pokynů a cílů a dokonalou organizaci všech pedagogických pracovníků.

Když jeden nemůže, podrží ho tým!

Zuzana Voldřichová

Vloženo Od
zpět nahoru