Terénní exkurze 2. ročníku a sexty

Blíží se terénní exkurze 2. ročníku a sexty. Na Pálavu s nimi vyrazí pan učitel Dohnal a třídní učitelky M. Chňoupková a M. Lebedová. Žáci, kteří se exkurze neúčastní, budou mít společnou výuku podle aktuálního rozvrhu v bakalářích denně 8 -12.30.

Energetická olympiáda 2023

Pátek třináctého…ideální termín pro konání energetické olympiády. Dopadlo to dobře, blackout nedorazil.

2 minuty ke čtení vloženo před 7 měsíci

Vypuklo to v pátek třináctého v devět hodin. Tříčlenné týmy fyzikálních nadšenců se sešly v domácnostech jejich členů a řešily úkoly s využitím informací z portálu energetická gramotnost. A jak celou akci vnímal jeden z jejích účastníků Mikuláš Hlína z kvarty?

Začali jsme v 9:00, seděli jsme kolem stolu a začali pronikat do otázek, které zkoumaly hlubiny energetického světa. Být součástí týmu tří lidí bylo osvěžující – každý přinesl svůj pohled a znalosti, což bylo v boji s otázkami občas klíčové. V průběhu dvou hodin jsme byli ponořeni do otázek týkajících se všeho od obnovitelných zdrojů po problematiku udržitelnosti. Čas ubíhal rychle, a když hodiny ukázaly 11:00, bylo poznat, že jsme prošli intenzivním zážitkem. Zážitkem, který nám zanechal nejen poznatky o energetice, ale i silný pocit, že i přes individuální výsledek může týmová spolupráce překonat vše. (zkráceno)

Výsledkové pořadí studentů našeho gymnázia:

Název týmu Členové Počet bodů (max 30)  Pořadí (z 523 týmů)
Bapeut   Bauerová, Pechová, Utíkal 25 176
Bazar Brothers   Jedlička, Novák Dav., Vican  23 217
Tři kubíky vody   Bartušek, Janík, Mareček J. 22 271
F Dach   Hlína, Kopeček, Sommer 18 416

Děkuji všem zúčastněným za reprezentaci školy v nelehké olympiádě a rodinám za poskytnutí přístřeší z důvodů nízké kapacity učeben ve škole.

Jakub Nemčik, vyučující fyziky

Zobrazit web