Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Prima a sekunda v planetáriu a hvězdárně v Jindřichově Hradci

Galaxie s velkým G nebo s malým g? Mléčná dráha je Galaxie nebo galaxie? Opravdu někdo vidí v propojení dvou hvězd souhvězdí psa?

1 minuta ke čtení vloženo před 6 měsíci

Nejen na tyto otázky jsme dostali odpověď v planetáriu v Jindřichově Hradci, kde nám byl promítnut komentovaný dokument Napříč Sluneční soustavou. Poté jsme položili sedadla a nastal klasický program Představení noční oblohy, kde jsme pozorovali souhvězdí a jevy na letní či zimní obloze v České republice.

V budově se nachází také nová kopule hvězdárny, kde probíhají doprovodné programy. Nové dalekohledy pro pozorování vesmírných objektů nám byly pouze představeny, počasí nám bohužel nepřálo, tím pádem kopule nešla otevřít. 

Prima informace využije ve výuce, pro sekundu to bylo opakování látky minulé. Po nakoupení suvenýrů jsme se plni zážitků a nových informací vrátili do Dačic.

Mgr. Zuzana Voldřichová, vyučující zeměpisu

Vloženo Od
zpět nahoru