Epochální výlet G-one, tentokráte do Lomnice nad Popelkou

Pan učitel Tobolka, všemi milovaný šéf všemi milované internetové školní televize, odjel na druhý konec republiky a štáb G-one vzal s sebou. Jeli jsme na vyhlášení celorepublikového kola soutěže Antifetfest do Lomnice nad Popelkou.

G-one známe všichni. Valná část studentů se jí snaží vyhýbat. A přesně tyto osoby si mohly oddechnout ve středu 16. a ve čtvrtek 17. října 2019. Pan učitel Tobolka, všemi milovaný šéf všemi milované internetové školní televize, totiž odjel na druhý konec republiky, do severních Čech. Někdo by řekl, že to bylo proto, aby si od nás, snaživých a zapálených kameramanů, střihačů a moderátorů odpočinul. Omyl. On nás totiž vzal s sebou. Jeli jsme na vyhlášení celorepublikového kola soutěže Antifetfest do Lomnice nad Popelkou. Jedná se o soutěž amatérských krátkých filmů zabývajících se problematikou drog, šikany, sociálních sítí, poruch příjmu potravy atp. Výpravy se zúčastnili členové soutěžních týmů, někteří i jako finalisté celorepublikového kola. Pan učitel potom vybral ještě několik dalších pracovníků G-one a jako psychickou podporu si vzal pana učitele Krátkého.

Vyjeli jsme s panem Nekulou ve středu v sedm hodin ráno a zamířili jsme na sever. První plánovanou zastávkou byly Prachovské skály. Prošli jsme si tuto dominantu Českého ráje a obdivovali jsme jednak krásy pískovcového skalního města a druhak zářivé barvy z palety čarovného podzimu.

Z Prachovských skal jsme přejeli do městečka Lomnice nad Popelkou, kde jsme dostali rozchod na pozdní oběd. Najedení jsme se poté ubytovali v místním internátu, trochu jsme se vyfikli a společně jsme se vydali do místního kina, které je nejmodernějším kinem v České republice. Zde soutěžící týmy představily svá města. Dozvěděli jsme se také něco o Lomnici a byli jsme seznámeni s technickými vymoženostmi nového kina. Poté jsme se přesunuli do zrekonstruovaného zámku, kde na nás čekal večerní raut a drobný kulturní program. Celý večer vládla přátelská a uvolněná atmosféra a myslím, že jsme se všichni bavili. Zároveň jsme také udělali Dačicím pěknou reklamu. Unavení, ale nadšení z krásně stráveného dne jsme se vrátili na ubikaci a postupně jsme se uložili ke spánku.

Druhé ráno jsme se napjatí a plní očekávání rozloučili s mítním internátem a opět jsme se vydali do kina, kde nás čekala výborná snídaně. Po snídani následovalo promítání těch snímků, které se probojovaly až do finále. A pak přišlo vyhlášení.

Tým Borci na třetí (Kryštof Blažek, Přemysl Kříž, Tonda Habr, Iva Pham a Nikol Koukalová) se svým snímkem Pochod časem vyhrál cenu diváka, která probíhá prostřednictvím internetového hlasování. Tým Matlalové (Ondra Novák, Vojta Bartoň a Martin Břečka) s filmem V zajetí získal zvláštní cenu poroty za filmovou řeč. Skupina Sana (Helča Blažková, Jirka Kohout a Káťa Macků) s videem Světlo nitra obsadila nádherné 3. místo v kategorii středních škol. A Vojta Bartoň vyhrál powerbanku za správné odpovědi ve večerním minikvízu.
(Všech pět antifeťáckých soutěžních snímků našich studentů můžete zhlédnout na stránkách g-one.tv!)

Po vyhlášení a obědě nás pan učitel vzal ještě do lyžařského areálu V Popelkách na skokanský můstek K-70, který je spojen s unikátní kruhovou turistickou rozhlednou. Po náročném výstupu, který ovšem stál za to, jsme už zamířili zpátky na jih, domů.

Na závěr musím samozřejmě poděkovat panu učiteli Tobolkovi a všem zúčastněným za nádherný výlet. Bylo to super!

Anežka Kálalová, oktáva