×
Návrat do školy

Ve středu 25. listopadu v 8.00 začíná výuka 4. ročníku a oktávy. V pondělí 30. listopadu nastoupí do školy žáci primy a tercie, které v týdnu od 7. prosince vystřídají studenti sekundy a kvarty.

Exkurze do Temelína

Ve čtvrtek 5. září jsme se my, maturanti, vydali na exkurzi do Temelína, abychom se dozvěděli něco o tom, jak to v jaderné elektrárně chodí.

Ve čtvrtek 5. září jsme se my, maturanti, vydali na exkurzi do Temelína, abychom se dozvěděli něco o tom, jak to v jaderné elektrárně chodí. Nejdříve jsme si v kinosále pustili dva krátké filmy (dokonce i ve 3D), které mimo filozofických úvah obsahovaly i nejrůznější údaje, zajímavosti a popis výroby elektřiny. Po zhlédnutí filmů jsme si mohli projít dvě patra, podívat se na různé modely, přečíst si další cenné informace nebo si zahrát vědomostní hry. Někteří se vydali i na procházku do nedalekého rozlehlého parku, který obklopoval infocentrum. Následně jsme pokračovali do nedalekého Týna nad Vltavou. Tam jsme navštívili městské muzeum, které kromě vltavínů nabízelo i loutkové divadlo, výstavu o módě či pravěku. A jako sladkou tečku na konec si mnozí z nás dopřáli při rozchodu výtečnou zmrzlinu z místní cukrárny (viz foto). Chtěli bychom poděkovat paní učitelce Dvořákové a Chňoupkové za pěkně strávený den a těšíme se na další exkurzi!

Sára Šestáková a Barbora Kellnerová, 4.ročník

Vloženo Od
nahoru