Gymnázium Dačice | 70 let
×
Letní prázdniny

Pohodové letní prázdniny přeje všem svým zaměstnancům a studentům Gymnázium Dačice. Odpočívejte a nabírejte síly. Těšíme se na Vás v sezóně 2024/2025, která začíná 2. září.

Exkurze do Temelína

Ve čtvrtek 5. září jsme se my, maturanti, vydali na exkurzi do Temelína, abychom se dozvěděli něco o tom, jak to v jaderné elektrárně chodí.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

Ve čtvrtek 5. září jsme se my, maturanti, vydali na exkurzi do Temelína, abychom se dozvěděli něco o tom, jak to v jaderné elektrárně chodí. Nejdříve jsme si v kinosále pustili dva krátké filmy (dokonce i ve 3D), které mimo filozofických úvah obsahovaly i nejrůznější údaje, zajímavosti a popis výroby elektřiny. Po zhlédnutí filmů jsme si mohli projít dvě patra, podívat se na různé modely, přečíst si další cenné informace nebo si zahrát vědomostní hry. Někteří se vydali i na procházku do nedalekého rozlehlého parku, který obklopoval infocentrum. Následně jsme pokračovali do nedalekého Týna nad Vltavou. Tam jsme navštívili městské muzeum, které kromě vltavínů nabízelo i loutkové divadlo, výstavu o módě či pravěku. A jako sladkou tečku na konec si mnozí z nás dopřáli při rozchodu výtečnou zmrzlinu z místní cukrárny (viz foto). Chtěli bychom poděkovat paní učitelce Dvořákové a Chňoupkové za pěkně strávený den a těšíme se na další exkurzi!

Sára Šestáková a Barbora Kellnerová, 4.ročník

Vloženo Od
zpět nahoru