×
Přijímací zkoušky

V tomto týdnu se konají přijímací zkoušky uchazečů o čtyřleté a osmileté studium gymnázia. Administrace probíhá u vstupu ze zahrady školy od půl osmé do půl deváté. Těšíme se na Vás!

Exkurze do Temelína

Ve čtvrtek 5. září jsme se my, maturanti, vydali na exkurzi do Temelína, abychom se dozvěděli něco o tom, jak to v jaderné elektrárně chodí.

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

Ve čtvrtek 5. září jsme se my, maturanti, vydali na exkurzi do Temelína, abychom se dozvěděli něco o tom, jak to v jaderné elektrárně chodí. Nejdříve jsme si v kinosále pustili dva krátké filmy (dokonce i ve 3D), které mimo filozofických úvah obsahovaly i nejrůznější údaje, zajímavosti a popis výroby elektřiny. Po zhlédnutí filmů jsme si mohli projít dvě patra, podívat se na různé modely, přečíst si další cenné informace nebo si zahrát vědomostní hry. Někteří se vydali i na procházku do nedalekého rozlehlého parku, který obklopoval infocentrum. Následně jsme pokračovali do nedalekého Týna nad Vltavou. Tam jsme navštívili městské muzeum, které kromě vltavínů nabízelo i loutkové divadlo, výstavu o módě či pravěku. A jako sladkou tečku na konec si mnozí z nás dopřáli při rozchodu výtečnou zmrzlinu z místní cukrárny (viz foto). Chtěli bychom poděkovat paní učitelce Dvořákové a Chňoupkové za pěkně strávený den a těšíme se na další exkurzi!

Sára Šestáková a Barbora Kellnerová, 4.ročník

Vloženo Od
zpět nahoru