Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Exkurze sekundy a kvarty v Českém Krumlově a Zlaté Koruně

Dne 25. října jsme vyrazili do Českého Krumlova do Egon Schiele Art Centra a poté jsme se přesunuli do kláštera ve Zlaté Koruně.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

V Egon Schiele Art Centru jsme si prohlédli hned několik výstav, které byly propojeny názvem "Pohledem ženy". Centrum je velmi prostorné a každý návštěvník si zde přijde na své. Odpoledne jsme strávili v klášteře ve Zlaté Koruně, kde jsme si díky poutavému výkladu připomněli důležité etapy české historie a dozvěděli se mnoho zajímavého ze života tamějších mnichů (např. vstávali už před druhou hodinou ráno, celý den pracovali, dorozumívali se posunky, jejich heslo bylo "ora et labora", což znamená "modli se a pracuj").

Díky šikovnému panu průvodci, který nejen poutavě vyprávěl, ale také vše na závěr shrnul, nám důležité informace jistě zůstanou nadlouho v paměti. Také počasí nám přálo, a tak jsme si tento podzimní den skutečně užili.

Mgr. Petra Uchytilová

Vloženo Od
zpět nahoru