×
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

První přípravný kurz na přijímací zkoušky pro zájemce o studium na našem gymnáziu se koná v úterý 21. ledna 2020 ve 2. patře budovy od 15 do 16.40. Zaměřen bude na ukázkové úlohy z českého jazyka a matematiky.

Exkurze sekundy a kvarty v Českém Krumlově a Zlaté Koruně

Dne 25. října jsme vyrazili do Českého Krumlova do Egon Schiele Art Centra a poté jsme se přesunuli do kláštera ve Zlaté Koruně.

V Egon Schiele Art Centru jsme si prohlédli hned několik výstav, které byly propojeny názvem "Pohledem ženy". Centrum je velmi prostorné a každý návštěvník si zde přijde na své. Odpoledne jsme strávili v klášteře ve Zlaté Koruně, kde jsme si díky poutavému výkladu připomněli důležité etapy české historie a dozvěděli se mnoho zajímavého ze života tamějších mnichů (např. vstávali už před druhou hodinou ráno, celý den pracovali, dorozumívali se posunky, jejich heslo bylo "ora et labora", což znamená "modli se a pracuj").

Díky šikovnému panu průvodci, který nejen poutavě vyprávěl, ale také vše na závěr shrnul, nám důležité informace jistě zůstanou nadlouho v paměti. Také počasí nám přálo, a tak jsme si tento podzimní den skutečně užili.

Mgr. Petra Uchytilová

Vloženo Od
nahoru