O pohár Podyjí

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 se deset vybraných žáků naší školy zúčastnilo smíšeného volejbalového turnaje nesoucího název O pohár Podyjí. Tato akce se konala v tělocvičně SŠTO v Dačicích.

Turnaje se zúčastnilo celkem deset týmů – pět družstev českých a pět rakouských. Z Rakouska k nám zavítaly školy z Waidhofenu, Karlsteinu a Hornu. Rozehrávalo se ve dvou skupinách. V jedné skupině mezi sebou hrály všechny české školy, ve druhé skupině pak ty rakouské. Poté postupovaly dva nejlepší týmy ze skupiny. Z postupového druhého místa jsme hráli proti rakouskému gymnáziu z Waidhofenu, který jsme porazili, a tak jsme postoupili do finále.

Pod bdělým dozorem pana učitele Procházky jsme bojovali proti Gymnáziu Telč o celkové vítězství. I přes naše obrovské odhodlání zvítězit se nám to ve třech zkrácených setech nepodařilo, a tak jsme se museli spokojit s krásným druhým místem. Za náš parádní výkon jsme obdrželi diplom a od našeho pana učitele ještě výbornou čokoládu. Velká škoda byla, že jsme mohli za naši školu postavit pouze jeden tým, tudíž jsme se museli často střídat a někteří si moc nezahráli. Proto bych chtěla poděkovat všem zúčastněným za jejich trpělivost, odhodlání a lásku ke sportu. A i když si nezahráli, strávili s námi celý den a moc nám fandili.

Doufám, že příští rok budeme moci postavit více týmů, aby se zúčastnili všichni, kteří mají chuť sportovat. Jsem ráda, že je nás na gymnáziu stále dost, kteří si rádi zahrají volejbal!

Sára Šestáková, 3. ročník