Přípravný kurz na přijímací zkoušky

První přípravný kurz na přijímací zkoušky pro zájemce o studium na našem gymnáziu se koná v úterý 21. ledna 2020 ve 2. patře budovy od 15 do 16.40. Zaměřen bude na ukázkové úlohy z českého jazyka a matematiky.

Přírodovědné praktikum

V úterý 23. 10. 2018 si žáci septimy, 3. ročníku, sexty a 2. ročníku vyzkoušeli měření pH různých nápojů s využitím moderní digitální technologie.

Žáci používali k měření pH nejen běžný univerzální indikátorový papírek, ale především senzor na měření pH a MacBook. Během experimentu pracovali s aplikací „Pasco Capstone“ a všechna měření vyjádřili graficky. Naučili se popisovat a přenášet grafy v jednotné úpravě. Díky svým grafickým výstupům mohli porovnat přesnost měření pH s využitím pH senzoru proti běžnému využití univerzálního indikátorového papírku.

Mgr. Miroslava Chňoupková a Mgr. Karel Tobolka