Návrat do školy

Ve středu 25. listopadu v 8.00 začíná výuka 4. ročníku a oktávy. V pondělí 30. listopadu nastoupí do školy žáci primy a tercie, které v týdnu od 7. prosince vystřídají studenti sekundy a kvarty.

Přírodovědné praktikum

V úterý 23. 10. 2018 si žáci septimy, 3. ročníku, sexty a 2. ročníku vyzkoušeli měření pH různých nápojů s využitím moderní digitální technologie.

Žáci používali k měření pH nejen běžný univerzální indikátorový papírek, ale především senzor na měření pH a MacBook. Během experimentu pracovali s aplikací „Pasco Capstone“ a všechna měření vyjádřili graficky. Naučili se popisovat a přenášet grafy v jednotné úpravě. Díky svým grafickým výstupům mohli porovnat přesnost měření pH s využitím pH senzoru proti běžnému využití univerzálního indikátorového papírku.

Mgr. Miroslava Chňoupková a Mgr. Karel Tobolka