Přijímací zkoušky na gymnázium

V současné době přijímáme přihlášky do čtyřletého i osmiletého oboru gymnázia. Přihlášku mohou zájemci o studium doručit do kanceláře školy osobně nebo prostřednictvím pošty do 1. března 2021. Více informací v sekci Studium/Přijímací zkoušky.

Přírodovědné praktikum

V úterý 23. 10. 2018 si žáci septimy, 3. ročníku, sexty a 2. ročníku vyzkoušeli měření pH různých nápojů s využitím moderní digitální technologie.

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

Žáci používali k měření pH nejen běžný univerzální indikátorový papírek, ale především senzor na měření pH a MacBook. Během experimentu pracovali s aplikací „Pasco Capstone“ a všechna měření vyjádřili graficky. Naučili se popisovat a přenášet grafy v jednotné úpravě. Díky svým grafickým výstupům mohli porovnat přesnost měření pH s využitím pH senzoru proti běžnému využití univerzálního indikátorového papírku.

Mgr. Miroslava Chňoupková a Mgr. Karel Tobolka