G-ONE v Praze

Jednoho krásného dne, konkrétně v pondělí 17. září 2018, se ti nejschopnější, nejochotnější a nejúžasnější studenti naší školy, tedy pracovníci G-ONE, zúčastnili „Exkurze za odměnu", kterou jsme si vskutku zasloužili.

Jako odměnu za to, že snáší naše jazykové projevy před kamerou s velkou dávkou trpělivosti, jel s námi i pan učitel Krátký. A samozřejmě jel pan učitel Tobolka, pro kterého byl tento výlet odměnou za to, že nás vůbec nezahlcuje prací ani nás nijak nepřetěžuje. Lidé jsou materialisticky založené bytosti a mají neutuchající potřebu stále něco nakupovat. A protože velká část populace je líná (samozřejmě to neplatí o týmu G-ONE) a nechce se jí chodit od obchodu k obchodu po celém městě, vznikají obchodní centra. Jedno takové velké, největší v České republice, vyrostlo i na Chodově.

Kupodivu se nikdo během rozchodu v tomto rozsáhlém komplexu neztratil a všichni jsme se sešli u metra, kterým jsme poté úspěšně dojeli na Kavčí hory, k hlavnímu cíli naší výpravy. Na úvod prohlídky České televize jsme se společně s dětmi z druhé třídy nějaké pražské základní školy dozvěděli, komu patří Česká televize. Druháci navrhovali osobnosti jako Miloš Zeman nebo Andrej Babiš. Po oznámení, že televize patří VŠEM, se u dětí projevil velký myšlenkový potenciál, když prohlásily, že „tedy patří i Milošovi." Po krátké debatě o tom, zda pan prezident platí koncesionářský poplatek, jsme zhlédli krátký, informacemi nabitý film. Během procházení jednotlivých studií jsme se vrátili do dětských let při natáčení Kouzelné školky a v bufetu jsme zahlédli Jiřinu Bohdalovou. Na závěr jsme si mohli vyzkoušet práci kameramanů, moderátorů, večerníčka nebo pana krále.

Venku bylo teplo, takže královský hermelín jsme nechali v televizi a pokračovali jsme na Petřín. Kdo chtěl, mohl se stát Dlouhým nebo Širokým v místnosti plné zkreslujících zrcadel. Jen Bystrozraký zůstal ztracen v zrcadlovém bludišti, odkud jsme se my i přes zklamání pana učitele Tobolky vymotali. Pak jsme společně překonali i 299 schodů a vystoupali na vrchol Petřínské rozhledny. Krásnou scenérii obohatil pan učitel Tobolka poutavým výkladem o různých budovách, které vidíme. Za doprovodu hřejivých zářijových slunečních paprsků jsme sešli na Malostranské náměstí. Měli jsme zhlédnout ještě fotovýstavu ke stému výročí založení republiky, ale bohužel Valdštejnská zahrada již byla zavřená. McDonald’s naštěstí otevřeno měl, takže jsme si nakoupili zásoby do autobusu a zamířili jsme k domovu. Obrovské poděkování patří našim úžasným pánům učitelům za to, že s námi absolvovali tak pěkný a pohodový výlet, a panu Nekulovi za to, že nás v pořádku dopravil do Prahy i domů.

Denisa Hledíková (oktáva) a Anežka Kálalová (septima)