Gymnázium Dačice | 70 let

Seznamovací pobyt 1. ročníku

Na začátku je potřeba se seznámit, a proto každoročně v prvních týdnech nového školního roku podstupují žáci primy a 1. ročníku tzv. seznamováky.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

Letošní seznamovací kurzy se podle jejich účastníků nad očekávání povedly. Prváci vyrazili ve středu 12. září na kolech v doprovodu vyučujících Karla Chalupy, Karla Tobolky a Petra Procházky poznávat nejen sebe navzájem, ale také krásy České Kanady. První den urazili 56 kilometrů. Navštívili hrad Landštejn, bizoní ranč v Rožnově, pivní a limonádový automat v Novém Světě a Zvůli. Méně početná skupina turistů se v doprovodu třídní učitelky Nadi Koprové vypravila ze základny v Dolním Radíkově ke skalnímu útvaru „Ďáblova prdel“.

Druhý den pobytu studenty navštívila školní metodička prevence Jana Vacková-Hezinová, která pro ně připravila pásmo poznávacích her. Odpoledne bylo zasvěceno sportovním aktivitám. Poslední den seznamováku se bohužel pokazilo počasí, a tak se žáci většinou vrátili domů s rodiči, kteří je v Radíkově vyzvedli a kterým tímto děkujeme za spolupráci. Návrat na kole ve vytrvalém dešti však zvládla hrstka šesti statečných studentů se dvěma učiteli. Klobouk dolů.

Mgr. Petra Mašátová

Vloženo Od
zpět nahoru