Gymnázium Dačice | 70 let
×
Letní prázdniny

Pohodové letní prázdniny přeje všem svým zaměstnancům a studentům Gymnázium Dačice. Odpočívejte a nabírejte síly. Těšíme se na Vás v sezóně 2024/2025, která začíná 2. září.

GD na febiofestu

Febiofest je jeden z největších českých filmových festivalů. Zaměřuje se na hranou tvorbu, převážně na celovečerní filmy. Je pořádán již od roku 2005 a v letošním roce se konal jeho 28. ročník. A my jsme byli u toho...

1 minuta ke čtení vloženo před 3 roky

V rámci doprovodného programu festivalu, jehož prezidentem je Fero Fenič, filmový režisér, scenárista a producent, se tradičně koná Soutěž krátkých amatérských filmů I TY JSI FILMAŘEM. Letošním tématem soutěže bylo Moje město

A nás těší, že mezi šest finalistů této soutěže v kategorii jednotlivců byl vybrán film Hahuše Musela ze sexty s názvem Moje město pohledem mladé výletnice. S tvorbou mu pomáhal spolužák Lukáš Rella a mladou výletnici ztvárnila Míša Kořínková z 2. ročníku.

Uvedená trojice se ve středu 22. září 2021 zúčastnila vyhlášení vítězů v Cinema City ve Slovanském domě v Praze. A i když se naší trojici mezi trojici oceněných filmů nepodařilo probojovat, tak i samotnou finálovou účast lze chápat jako úspěch. 

K finálové účasti tvůrcům blahopřeji a doufám, že i přes rozporuplné pocity ze samotného vyhlášení výsledků je bude toto ocenění do budoucna jen a jen pozitivně motivovat.

Karel Tobolka

Zobrazit web
Vloženo Od

G-one.tv video

zpět nahoru