×
Maturitní ples oktávy

Vstupenky na maturitní ples oktávy jsou v prodeji u studentů posledního ročníku osmiletého gymnázia za 200 Kč! Casino Hříšice otevírá své brány v pátek 11. 11. v 19 hodin. Účast na této taškařici přislíbila i Kelly Edwards.

Geodetické měření v terénu

V úterý 19. října vyrazila sexta na exkurzi do Jihlavy za účelem seznámení se s geodetickým měřením.

1 minuta ke čtení vloženo před 12 měsíci

V osm hodin jsme se sešli s učiteli, nastoupili do autobusu a vyrazili na cestu do Jihlavy. Od devíti hodin nás čekal velmi pestrý program, který si pro nás připravili inženýři Uchytilové.

Prvním úkolem, který nám byl zadán, bylo odhadnutí výšky reklamního poutače, následně jsme ho přesně změřili a zjistili, jak dobrý odhad jsme měli. Druhý z úkolů bylo vyměřování bodů pomocí speciálního přístroje. Body jsme zaznamenali pomoci dřevěných kolíků. Příjemným překvapením pro nás bylo, že vymezené kolíky vytvářely logo gymnázia. Poslední úkol se týkal měření spádu parkoviště, kde jsme museli proměřit čtyři body nivelačním přístrojem a poté spád dopočítat.

Odjezd z Jihlavy byl naplánován na 12:20, ale kvůli třem nejmenovaným studentkám se odjezd posunul na 12:25. Do Dačic jsme se vrátili ve 13:30 spolu se spoustou nových vědomostí. 

Sepsaly tři nejmenované studentky ze sexty

Vloženo Od
zpět nahoru