Gymnázium Dačice | 70 let
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

Přípravný kurz k přijímacím zkouškám do osmiletého i čtyřletého gymnázia se uskuteční ve středu 21. února od 15 hodin ve 2. patře budovy gymnázia. Registrace není potřeba. Kdo přijde, ten přijde a od přijímaček jako vítěz vyjde.

Pozvánka na testování IQ

Vždycky jste chtěli vědět, jaká je hodnota Vašeho IQ, ale báli jste se zeptat? Teď máte šanci! Ve čtvrtek 4. listopadu se na Gymnáziu Dačice uskuteční testování IQ veřejnosti pod záštitou Mensy ČR.

2 minuty ke čtení vloženo před 2 roky

Mensa je mezinárodní organizace, která sdružuje více než sto třicet tisíc lidí ze stovky zemí světa, přičemž všichni její členové disponují IQ mezi horními dvěma procenty populace. Česká pobočka této organizace podporuje rozvoj nadaných dětí prostřednictvím klubové činnosti, pražského gymnázia, jehož je zřizovatelem, či realizace soutěže Logická olympiáda.

IQ testování veřejnosti se Mensa ČR věnuje pravidelně. Nyní ho nabízí i obyvatelům Dačic a okolí, a to ve dvou termínech: ve čtvrtek 4. 11. 2021 od 13.30 do 14.30 nebo od 15.00 do 16.00. Test trvá 40 minut čistého času, předcházet mu bude krátká instruktáž. Přihlášení účastníci si s sebou přinesou propisku, občanský, popřípadě studentský průkaz, žáci mladší 15 let také souhlas zákonných zástupců s testováním.

Na testování se mohou přihlásit pouze zájemci starší čtrnácti let on-line na http://www.mensa.cz/testovani-iq/. Poplatek za dospělého účastníka činí 500 Kč, student denního studia do 26 let zaplatí 300 Kč, žák Gymnázia Dačice pouze 200 Kč. V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na kancelář školy.

Zobrazit web