Slavnostní vyhlášení Antifetfestu

Na slavnostní vyhlášení celorepublikového kola amatérské filmové soutěže pro žáky Antifetfest aneb Jde to i jinak! se také letos vydala početná výprava z dačického gymnázia. A jak to celé dopadlo? Dozvíte se v článku Tomáše Pavlů.

Do našeho hlavního města jsme se vydali ve středu 20. října již v brzkých ranních hodinách. Samotné vyhlášení soutěže probíhalo v modřanském biografu od 10 hodin a trvalo až do odpoledne. V kině nám bylo promítnuto 11 snímků zúčastněných týmů letošního ročníku a vítězné snímky z minulého roku, jejichž vyhlášení se z epidemiologických důvodů nekonalo. Po loňském triumfu byli naši studenti i tento rok opravdu úspěšní:

• Tým Matlalové se se svým snímkem s názvem Jsme stejní? umístil na krásném 2. místě.
  • Zvláštní cena poroty byla udělena Emě Muselové za nejlepší ženský herecký výkon ve snímku Nevím, kdo jsem.
  • Zvláštní cenu poroty dostal i Přemysl Kříž za výtvarné zpracování ve snímku Last Dialogue.

Po vyhlášení jsme se s naším panem průvodcem Karlem Tobolkou vydali na procházku po Praze, která začala u Strahovského stadionu. Poté jsme vyšlapali na Petřínskou rozhlednu, ze které jsme měli krásný výhled na naše hlavní město (a hořící Malešickou spalovnu L). Naše trasa dále směřovala na Pražský hrad, odkud jsme přes Nerudovu ulici došli na Malou Stranu. Naše túra Prahou vyvrcholila návštěvou Karlova mostu, odkud jsme se metrem vydali směrem k autobusu. Výlet jsme si všichni náramně užili a děkujeme panu učiteli Tobolkovi za skvělou organizaci a panu učiteli Krátkému a paní učitelce Elsterové za pedagogický doprovod.

Tomáš Pavlů, septima

Zobrazit web