Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Svět nerostů a hornin

Popatřete, kolik skvostů k mání ve světě nerostů. Popatřete na horniny, kolik krás je mezi nimi. A tak není žádný div, že důvodem jsou pro obdiv...

1 minuta ke čtení vloženo před 3 roky

My všichni nadšení geologové z kvarty a kvinty jsme se v pátek ráno sešli před školou a v doprovodu našich učitelek vyrazili směr Brno. A protože jsme byli na místě o hodinu dřív, ještě před návštěvou plánované expozice nerostů a hornin jsme si stihli prohlédnout výstavu „Fauna Moravy“ v Moravském zemském muzeu a také Zelný trh, na němž se muzeum nachází.

Pak už nadešel čas naší plánované prohlídky hornin a nerostů v Ditrichštejnském paláci MZM. Pan průvodce nám ukázal horniny i minerály, které se těží a nacházejí na různých místech České republiky i celého světa, mezi nimiž byly např. citrin, ametyst, diamant, magnetit, záhněda nebo serenit.

Po výstavě jsme se přesunuli do nedalekého nákupního centra Vaňkovka, které nás zaujala neméně. Pokoupili jsme věci a jídlo na cestu zpátky a vyrazili k domovu.

Napsala Kristýna Morávková, upravila Petra Mašátová

Vloženo Od
zpět nahoru