Den otevřených dveří

Zveme všechny uchazeče o studium ze základních škol, jejich rodiče, kamarády, naše absolventy i širokou veřejnost na Den otevřených dveří ve středu 11. prosince od 8 do 17 hodin. Sejdeme se na gymnáziu:-) Více v sekci Gymnázium/Dny otevřených dveří.

Hudební nauka hravě a prakticky

V hodinách hudební výchovy pravidelně zpíváme a hrajeme na hudební nástroje. Někteří žáci si nosí vlastní nástroje z domova.

Nyní nově zavádíme do výuky aplikaci GarageBand, díky které mají všichni žáci nejen možnost pochopit základy hudební teorie v praxi (vlastnosti tónu, stupnice a tóniny, akordy, intervaly, rytmus, tempo, dynamika), ale dokonce sami doprovázejí jednoduché písně a tvoří originální hudební improvizace. Poslechněte si, jak doprovodili známé vánoční melodie - poznáte je?

Mgr. Petra Uchytilová