Přípravný kurz na přijímací zkoušky

První přípravný kurz na přijímací zkoušky pro uchazeče o studium osmiletého i čtyřletého gymnázia se uskuteční v úterý 18. ledna od 15 do 17 hodin on-line. K virtuální schůzce v MS Teams se připojíte po kliknutí na odkaz v článku na našem webu.

Hudební nauka hravě a prakticky

V hodinách hudební výchovy pravidelně zpíváme a hrajeme na hudební nástroje. Někteří žáci si nosí vlastní nástroje z domova.

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

Nyní nově zavádíme do výuky aplikaci GarageBand, díky které mají všichni žáci nejen možnost pochopit základy hudební teorie v praxi (vlastnosti tónu, stupnice a tóniny, akordy, intervaly, rytmus, tempo, dynamika), ale dokonce sami doprovázejí jednoduché písně a tvoří originální hudební improvizace. Poslechněte si, jak doprovodili známé vánoční melodie - poznáte je?

Mgr. Petra Uchytilová