Přípravný kurz na přijímací zkoušky

První přípravný kurz na přijímací zkoušky pro zájemce o studium na našem gymnáziu se koná v úterý 21. ledna 2020 ve 2. patře budovy od 15 do 16.40. Zaměřen bude na ukázkové úlohy z českého jazyka a matematiky.

Přednáška o spotřebitelském právu

V pondělí 3. a v pátek 7. prosince 2018 školu navštívil absolvent našeho gymnázia Vojtěch Krajíček. Nepřišel pouze zavzpomínat na staré dobré časy. Ačkoliv studuje práva a ne pedagogickou fakultu, vyzkoušel si, jaké to je zapotit se za katedrou.

Vojta přišel s bohulibým cílem poučit nás, studenty sexty, septimy, oktávy, 2., 3. a 4. ročníku, o právech spotřebitele. V druhé části přednášky se blíže zaměřil na to, jaká práva mají klienti telekomunikačních společností. Přednášku, na které panovala přátelská a uvolněná atmosféra, jsme všichni se zájmem vyslechli a myslím, že se shodneme na Vojtově pedagogickém talentu. Jak se říká, geny nevymažeš. Vojtovi děkuji a doufám, že se za námi zase přijde podívat.

Anežka Kálalová, septima