Seznam literárních děl k maturitní zkoušce

Úterý 31. března je nejzazším termínem pro odevzdání seznamu literárních děl k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury. Studenti maturitních ročníků zašlou e-mailem do tohoto data seznamy děl svým vyučujícím češtiny.

Koncert pro nižší gymnázium

Dne 20. září k nám do školy zavítal Čechoameričan Radim Zenkl se zajímavým hudebním programem. Ten byl určen pro žáky nižšího gymnázia a kvinty. Během dvou hodin pan Zenkl zahrál na spoustu zajímavých nástrojů, například na mandolínu, různé druhy fléten, dokonce i na fujaru. Vyslechli jsme i některé skladby, které složil přímo on sám, ale i spoustu dalších hezkých melodií. Koncert se nám všem líbil a budeme rádi, když nás pan Zenkl ještě někdy navštíví.

Tomáš Pavlů, kvinta