Roušky už i ve třídách

Od pátku 18. září platí povinnost nosit roušky ve školách v České republice, a to i během vyučování. Žádáme studenty i učitele o respektování aktuálního vládního opatření.

Kvinta na houbách

Ve čtvrtek 3. října 2019 se kvinta našeho gymnázia a Míša Pešáková ze sexty vydaly na biologickou, ba přímo mykologickou exkurzi do Českých Budějovic. Naším hlavním cílem byla výstava hub v Jihočeském muzeu. Coby pedagogický doprovod s námi vyrazily paní učitelky M. Chňoupková a A. Smejkalová. Z Dačic jsme vyjížděli okolo osmé hodiny ranní a zamířili do Budějovic přímo k muzeu. To jsme si mohli nejprve na krátkou chvíli prohlédnout sami a poté jsme si prošli výstavu hub i s panem průvodcem, který nám pověděl spoustu zajímavých informací o vystavovaných exponátech. Po prohlídce jsme došli na náměstí, kde jsme dostali asi dvouhodinový rozchod a poté už jsme jen vyrazili zpět do Dačic. Paním učitelkám děkujeme za zorganizování výletu, který se nám všem velice líbil!

Tomáš Pavlů, kvinta

G-one.tv video