Gymnázium Dačice | 70 let

Středoškolský atletický pohár CORNY Cup

Ve středu 25. 9. 2019, jsme se my, studenti vyššího gymnázia, vypravili do Jindřichova Hradce předvést své atletické schopnosti na okresní kolo středoškolského atletického poháru.

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

Ve středu 25. 9. 2019, jsme se my, studenti vyššího gymnázia, vypravili do Jindřichova Hradce předvést své atletické schopnosti na okresní kolo středoškolského atletického poháru. Tradičně nebylo začátkem školního roku moc prostoru na to, abychom své atletické schopnosti zdokonalovali, ale podařilo se nám vytvořit dva zdatné týmy, které reprezentovaly naši školu.

Počasí nám ze začátku moc nepřálo, a tak jsme měli doslova bojové podmínky. Disciplíny byly poskládány poměrně netradičně, ale i s tím jsme se vypořádali a dali do závodu maximum. Do předem zvolených disciplín jsme se vrhli statečně, vše zvládli a vybojovali si krásné 2. místo (z 6 družstev) za kategorii chlapců, a získali jsme tak stříbrné medaile a pohár. Dívky se také umístily na stupních vítězů a to na 3.  místě a dovezly bronzové medaile a pohár.

Perfektní výkony gymnázia jsou už tradicí, ale pořád máme velké množství výzev, které můžeme do budoucna naplnit. Příští rok budou obě družstva jistě směřovat o stupínek nahoru.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem zúčastněným za pěknou reprezentaci školy a příjemně strávené sportovní dopoledne. Velký dík patří i paní učitelce Zuzaně Voldřichové a panu učiteli Danu Lovětínskému za doprovod a psychickou podporu.

Celý den jsme si moc užili a unavení se vrátili bez vážnějších zranění zpět do školy.