Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Krajské kolo olympiády ze zeměpisu

Zeměpisci jsou nadšenci, a tak si i v době zrušení všech akcí uspořádali olympiádu, které se zúčastnili také tři žáci Gymnázia Dačice.

1 minuta ke čtení vloženo před 4 roky

Ačkoli z rozhodnutí MŠMT byly všechny vědomostní soutěže až do konce školního roku zrušeny, organizační tým zeměpisné olympiády z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se rozhodl uspořádat krajské kolo mimořádně on-line. Tři naši studenti, kteří se do tohoto kola ve svých kategoriích probojovali, tuto iniciativu uvítali.

Nutno podotknout, že v on-line soutěži si nevedli vůbec špatně. Martin Urbanec z 2. ročníku se v kategorii středoškolských studentů umístil na krásném pátem místě. Petr Vican ze sekundy se dokonce ve své kategorii vyznamenal skvostným prvním místem s náskokem čtyř bodů na druhého soutěžícího z Českých Budějovic. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci a našemu nejlepšímu zeměpisci ze všech sedmáků v Jihočeském kraji blahopřejeme.

Vloženo Od
zpět nahoru