Místní vyhodnocení AntiFetFestu 2023

Ve středu 21. června 2023 v kinosále KD Beseda v Dačicích proběhlo vyhodnocení místního kola 5. ročníku celostátní filmové soutěže AntiFetFest.

2 minuty ke čtení vloženo před 10 měsíci

Je asi zbytečné opakovat, že soutěž AntiFetFest se zaměřuje na prevenci rizikového chování. A taky to, že naše škola se aktivně účastní již pošesté, protože před prvním ročníkem předcházel ročník nultý. A že v předchozích pěti ročnících naši žáci 3x celostátní kolo vyhráli a 3x skončili na druhém místě.

A tak není divu, že i do letošního roku se zapojilo celkem pět týmů; dva z nižšího gymnázia a tři z vyššího.

Slavnostnímu vyhlášení výsledků v kinosále dodala váhu osobní účast pana starosty Bc. Miloše Nováka, který nejen že zasedal v hodnotící komisi, ale vyhlášení výsledků i osobně moderoval. Na akci se přišli podívat i žáci kvarty, kvinty a příští digitální kvartáni ze současné tercie, tedy potenciální budoucí tvůrci. A jak to celé dopadlo?

Kategorie základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií:

• 1. místo: tým Jsme jeden (Eliška Němcová, Eliška Hudínková, Tereza Kadlecová) se snímkem Nezapadám
  • 2. místo: tým Velkej třesk (Petr Kočí, Kryštof Masheter, Jindřich Pecha a Matěj Kopeček) se snímkem Osamocený

Kategorie středních škol:

• 1. místo: Emo Doktor Viník (Viktor Martinů, Ema Muselová, Dominik Novák) se snímkem Nic
  • 2. místo: Sněženky a machři (David Novák, Lucie Čurdová, Aneta Tardonová, Petr Vican a Tomáš Krejčí) se snímkem Kontrast
  • 3. místo: Kočky modroočky (Klárka Pechová a Tereza Bauerová) se snímkem Pech zvaný spěch

Všechny uvedené snímky postupují do celostátního kola, které se bude konat 3. a 4. října v Lomnici nad Popelkou.

Navíc nejen naše, ale všechny zúčastněné snímky celostátního kola jsou nyní k dispozici k hlasování o Cenu diváka. Pokud máte zájem, můžete se na ně podívat a přidělit jim svůj hlas. Odkaz na hlasování naleznete ZDE.

A na závěr všem žákům, kteří se do letošního ročníku soutěže zapojili, k jejich umístění blahopřeji a za práci, která prezentuje jejich schopnosti a reprezentuje naši školu, moc děkuji.

Karel Tobolka, motivátor a organizátor akce na našem gymplu