×
Terénní exkurze 2. ročníku a sexty

Blíží se terénní exkurze 2. ročníku a sexty. Na Pálavu s nimi vyrazí pan učitel Dohnal a třídní učitelky M. Chňoupková a M. Lebedová. Žáci, kteří se exkurze neúčastní, budou mít společnou výuku podle aktuálního rozvrhu v bakalářích denně 8 -12.30.

Turnaj Duhového hřiště 2023

V pondělí 19. 6. 2023 se uskutečnil Turnaj Duhového hřiště ve fotbale a přehazované. A jeho vítězi se stali...

2 minuty ke čtení vloženo před 11 měsíci

Oba sporty byly rozděleny do dvou kategorií – mladších a starších žáků. Proti sobě se utkaly Gymnázium Dačice a základní školy Komenského i Boženy Němcové.

Gymnázium bodovalo zejména v přehazované. Dívky braly první místo v obou kategoriích. Sekunda smetla všech sedm soupeřů a nepřišla ani o jeden zápas, kvarta svou kategorii vyhrála s podobnou převahou. O vítězi není pochyb, protože jsme letos zvolili herní strategii v podobě zápasů každý s každým. Starší žákyně měly hru drobně ztíženou volejbalovým podáním, ale všechna družstva byla perfektně připravena. Konkrétní pořadí tedy bylo následující: starší žákyně 1. místo kvarta, 2. místo ZŠ Boženy Němcové, 3. místo kvarta (druhý tým), mladší žákyně: 1. místo sekunda, 2. a 3. místo patřilo základním školám.

Také žáci bojovali ve fotbale jako lvi a byl z toho dvakrát bronzový pohár. V mladší kategorii ho vybojovalo mužstvo sekundy, ve starší tým kvarty.

Turnaj se skvěle povedl, všichni zúčastnění si ho užili a obešel se bez závažnějších zranění. To si zaslouží 3x nazdar!