×
Volby do školské rady

Ve středu 27. září se uskuteční volby do školské rady. Volební urna i hlasovací lístky budou připraveny v kanceláři školy dopoledne od 7.30 do 11.00 a odpoledne od 14.30 do 16.00. Všichni zákonní zástupci žáků, zletilí žáci i učitelé jsou zváni!

V kraji… na okraji

Jak si vedl dream team z primy v dopravní soutěži mladých cyklistů? Na medaile to sice nebylo, ale ostudu určitě neudělal. Například disciplínou poskytování první pomoci prošli žáci téměř bez trestného bodu.

2 minuty ke čtení vloženo před 3 měsíci

Ve středu 7. 6. jsme se vydali se čtyřčlenným družstvem žáků z primy do Českých Budějovic na krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů.

Soutěže se zúčastnily postupující školy z celého Jihočeského kraje. O pořadatelství se postaral ÚAMK – Automotoklub České Budějovice ve sportovním a výcvikovém areálu ÚAMK v Českých Budějovicích.

Soutěž byla rozdělena do dvou věkových kategorií, na mladší žáky ve věku od 10 do 12 let a starší žáky do 16 let. Naše škola měla své soutěžící v mladší kategorii. Vítězové jednotlivých kategorií se mohli těšit na postup do celostátního finále v Olomouci.

Samotná soutěž se skládala z pěti disciplín: jízda po dopravním hřišti, jízda zručnosti na jízdním kole, pravidla silničního provozu, labyrint a poskytnutí první pomoci.

Soutěž byla velice vyrovnaná, nicméně našim žákům se nepodařilo zopakovat první místo z oblastního kola a skončili na krásném osmém místě.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a snahu, s kterou prošli celou soutěží. 

Petr Švarc

Vloženo Od
zpět nahoru