Gymnázium Dačice | 70 let
×
Letní prázdniny

Pohodové letní prázdniny přeje všem svým zaměstnancům a studentům Gymnázium Dačice. Odpočívejte a nabírejte síly. Těšíme se na Vás v sezóně 2024/2025, která začíná 2. září.

Stříbrní Lovci mamutů

Očima termokamery je týmová středoškolská soutěž zaměřená na vytvoření nejlepšího pokusu s termokamerou a jeho následného vysvětlení. Za GD se do ní zapojil tým Lovců mamutů ve složení Lukáš Rella, Matyáš Kadrnožka, Verča Nečadová a Hanuš Musel.

2 minuty ke čtení vloženo před rokem

Termokamery jsou zařízení, která dokáží zachytit a zobrazit infračervené záření, jež vydávají objekty a živé bytosti. Tato technologie je neuvěřitelně užitečná, protože nám umožňuje vidět a měřit teploty předmětů bez fyzického kontaktu. V průběhu soutěže byla termokamera využita pro různé účely, jako je měření tepelných ztrát nebo průnik tepla přes různé materiály.

Při práci na projektu, při které jsme prověřovali možnosti pláště neviditelnosti pro termokamery, jsme měli příležitost rozvíjet znalosti a dovednosti v oblasti termokamer a jejich využití i schopnost identifikovat a interpretovat tepelné vzorce. Naše úsilí a tvrdá práce byla nakonec jasně vidět ve výsledku, kterého jsme dosáhli a kterým bylo krásné druhé místo v celostátním kole, což potvrdilo náš potenciál v oblastech, jakými jsou energetická účinnost, bezpečnost, lékařská diagnostika a mnoho dalších.

Soutěže jako tato mají klíčovou roli při podpoře a povzbuzování inovace a technologického pokroku. Díky nim jsou mladí lidé motivováni k objevování nových možností a hledání řešení současných problémů pomocí moderních technologií.

Děkujeme panu učiteli Nemčikovi za velkou podporu, bez které bychom to nedokázali.

Napsal Lukáš Rella, stříbrný lovec mamutů
Uhladila Petra Mašátová

Zobrazit web
Vloženo Od
zpět nahoru