Pekařský trh pro Ukrajinu

V pátek 4. března naše škola uspořádala akci s názvem Pekařský trh na pomoc Ukrajině. Cílem bylo zapojit žáky a společně přispět do sbírky SOS Ukrajina organizované společností Člověk v tísni.

S nápadem uspořádat studentský pekařský trh přišlo Anglické gymnázium v Praze, které oslovilo školy po celé České republice, aby se k výzvě v pátek přidaly. Nám se nápad moc líbil a rozhodli jsme se ho uskutečnit i na našem gymnáziu.

Studenti ukázali svou kreativitu. Vyzdobené a velice chutné pekařské výtvory často s tematickým motivem ukrajinské vlajky mnohonásobně předčily očekávání a o tom, že byly opravdu chutné, nás přesvědčil i fakt, že po druhé přestávce nezbyl ani drobeček. Vše se prodalo! Žáci i učitelé pekli pochutiny všeho druhu: od muffinů, dortů, buchet, bábovek až po pizza šneky a mnoho dalšího, dobře se nasvačili a přitom věnovali peníze tam, kde jsou potřeba. Spojili jsme tak příjemné s užitečným.

Všem studentům, učitelům, kuchařkám, studentskému parlamentu a lidem, kteří se zapojili, patří velké díky! Jen vaší zásluhou se podařilo vybrat opravdu úctyhodnou částku 28 263 Kč. Věřím, že jste z této akce stejně nadšeni jako celý studentský parlament a vedení školy.

Klára Pechová, 1. ročník