×
Maturitní ples oktávy

Vstupenky na maturitní ples oktávy jsou v prodeji u studentů posledního ročníku osmiletého gymnázia za 200 Kč! Casino Hříšice otevírá své brány v pátek 11. 11. v 19 hodin. Účast na této taškařici přislíbila i Kelly Edwards.

Po dvou letech opět na lyžích

Ve dnech 13. až 20. února 2022 se 40 žáků naší školy zúčastnilo lyžařského kurzu. Vzhledem k situaci v loňském roce se žáci sexty a druhého ročníku vydali na kurz až letos společně s žáky kvinty a prvního ročníku.

2 minuty ke čtení vloženo před 7 měsíci

Zázemí nám nově poskytla horská chata Protěž v Peci pod Sněžkou, která svou lokalitou a příznivými lyžařskými podmínkami napomohla ke skvělému pobytu. Výcvik probíhal hned od pondělí, kdy byli žáci rozděleni podle zdatnosti a dovedností na lyžích do čtyř skupin – lyžaři začátečníci, dvě skupiny středně pokročilých lyžařů a pokročilí lyžaři.

Začátečníci se seznámili se základními dovednostmi na lyžích nebo snowboardu, středně pokročilí a pokročilí zdokonalili své předcházející dovednosti. U vleků a na svazích jsme strávili všechna dopoledne i odpoledne. Pouze ve středu se místo odpoledního výcviku uskutečnilo odpočinkové odpoledne. K dispozici měli žáci několik různě prudkých sjezdovek, navíc byl tento rok velmi bohatý na sníh, takže podmínky pro lyžování byly naprosto ideální. Lyžování doplňovaly přednášky z teorie a skvělé večerní programy.

Sešla se zde parta velice kvalitních lyžařů a kamarádů, a i ti nejméně zdatní sjížděli na konci pobytu kopce velice obstojně. Volné chvíle jsme vyplnili zaslouženým odpočinkem. Po skvěle stráveném týdnu jsme se ve zdraví vrátili se zážitky, na které budeme dlouho vzpomínat. 

Vlastimil Pekárek, 1. ročník

Vloženo Od
zpět nahoru