Přípravný kurz na přijímací zkoušky

První přípravný kurz na přijímací zkoušky pro uchazeče o studium osmiletého i čtyřletého gymnázia se uskuteční v úterý 18. ledna od 15 do 17 hodin on-line. K virtuální schůzce v MS Teams se připojíte po kliknutí na odkaz v článku na našem webu.

Přednáška Energie - budoucnost lidstva

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

Ve čtvrtek  12. prosince na naší škole proběhla přednáška „Energie – budoucnost lidstva“, kterou vedli odborníci z Jaderné elektrárny Temelín. Této přednášky se zúčastnili studenti septimy a třetího ročníku.

Přednášející se se studenty bavili o možnostech výroby elektrického proudu, jejich výhodách i nevýhodách a o směrech, kterými se energetika bude v budoucnu rozvíjet. Velkým pozitivem byly praktické ukázky biomasy, radioaktivních látek a práce s dozimetrem.

Mgr. Jakub Nemčik, Mgr. Zuzana Voldřichová