Přípravný kurz na přijímací zkoušky

První přípravný kurz na přijímací zkoušky pro zájemce o studium na našem gymnáziu se koná v úterý 21. ledna 2020 ve 2. patře budovy od 15 do 16.40. Zaměřen bude na ukázkové úlohy z českého jazyka a matematiky.

Přednáška Energie - budoucnost lidstva

Ve čtvrtek  12. prosince na naší škole proběhla přednáška „Energie – budoucnost lidstva“, kterou vedli odborníci z Jaderné elektrárny Temelín. Této přednášky se zúčastnili studenti septimy a třetího ročníku.

Přednášející se se studenty bavili o možnostech výroby elektrického proudu, jejich výhodách i nevýhodách a o směrech, kterými se energetika bude v budoucnu rozvíjet. Velkým pozitivem byly praktické ukázky biomasy, radioaktivních látek a práce s dozimetrem.

Mgr. Jakub Nemčik, Mgr. Zuzana Voldřichová