Jarní prázdniny

Právě probíhají jarní prázdniny. Tak odpočívejte (to se může), vyrazte na procházku (to se taky může) nebo na kolo (povoleno). A v pondělí 8. března zpátky ke strojům a k on-line výuce. Těšíme se na Vás.

Přednáška Energie - budoucnost lidstva

1 minuta ke čtení vloženo před rokem

Ve čtvrtek  12. prosince na naší škole proběhla přednáška „Energie – budoucnost lidstva“, kterou vedli odborníci z Jaderné elektrárny Temelín. Této přednášky se zúčastnili studenti septimy a třetího ročníku.

Přednášející se se studenty bavili o možnostech výroby elektrického proudu, jejich výhodách i nevýhodách a o směrech, kterými se energetika bude v budoucnu rozvíjet. Velkým pozitivem byly praktické ukázky biomasy, radioaktivních látek a práce s dozimetrem.

Mgr. Jakub Nemčik, Mgr. Zuzana Voldřichová