Zájmové aktivity 2021/2022

Od tohoto týdne se rozjíždějí kroužky, kluby a vůbec všechny mimoškolní aktivity na GD. Rok od roku je jich víc, takže jim věujeme článek na stránce "Aktuálně", abyste se v tom vyznali.

Přednáška Energie - budoucnost lidstva

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

Ve čtvrtek  12. prosince na naší škole proběhla přednáška „Energie – budoucnost lidstva“, kterou vedli odborníci z Jaderné elektrárny Temelín. Této přednášky se zúčastnili studenti septimy a třetího ročníku.

Přednášející se se studenty bavili o možnostech výroby elektrického proudu, jejich výhodách i nevýhodách a o směrech, kterými se energetika bude v budoucnu rozvíjet. Velkým pozitivem byly praktické ukázky biomasy, radioaktivních látek a práce s dozimetrem.

Mgr. Jakub Nemčik, Mgr. Zuzana Voldřichová