Informační schůzka pro rodiče žáků přijatých do primy

Ve čtvrtek od 15.30 ve 2. patře budovy gymnázia se koná setkání s rodiči uchazečů přijatých k osmiletému studiu pro předání informací o tom, jak to chodí na gymnáziu a co na žáky v primě čeká.

Přednáška Energie - budoucnost lidstva

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

Ve čtvrtek  12. prosince na naší škole proběhla přednáška „Energie – budoucnost lidstva“, kterou vedli odborníci z Jaderné elektrárny Temelín. Této přednášky se zúčastnili studenti septimy a třetího ročníku.

Přednášející se se studenty bavili o možnostech výroby elektrického proudu, jejich výhodách i nevýhodách a o směrech, kterými se energetika bude v budoucnu rozvíjet. Velkým pozitivem byly praktické ukázky biomasy, radioaktivních látek a práce s dozimetrem.

Mgr. Jakub Nemčik, Mgr. Zuzana Voldřichová