Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Příběhy bezpráví - beseda s Markem Sloukou

Letošní ročník Příběhů bezpráví byl zaměřen na rok 1948, konkrétně na únorový komunistický převrat. Ve čtvrtek 29. listopadu 2018 proběhla beseda čtvrtého ročníku a oktávy s Markem Sloukou, americkým spisovatelem s českými kořeny.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

Nejprve jsme zhlédli půlhodinový dokument o Janu Masarykovi a jeho roli v dějinách Československa. Poté jsme diskutovali o našich dojmech nad osudem ministra zahraničí, jeho životě i nevyjasněné smrti. Ve druhé části nám pan Slouka vyprávěl o životě svých rodičů před rokem 1948, o partyzánské činnosti otce během druhé světové války, o emigraci jeho rodičů do Spojených států a o tamějším životě. Následovaly naše dotazy týkající se převážně života Marka Slouky v Americe, ale dostali jsme se i k tématu současné politiky a budoucího směřování Spojených států. Beseda byla zajímavým zpestřením výuky a velmi se nám líbila. Děkujeme Marku Sloukovi za jeho působivé vyprávění a možnosti bližšího poznání moderních dějin.

Více na https://www.jsns.cz/projekty/pribehy-bezpravi/mesic-filmu-na-skolach

Za čtvrtý ročník a oktávu Dominik Dvořák a Tomáš Drobil.

Vloženo Od
zpět nahoru