Kritéria přijímacích zkoušek na GD

Na stránce Studium/Přijímací zkoušky byla zveřejněna kritéria pro přijímání žáků do čtyřletého i osmiletého gymnázia pro školní rok 2021/2022.

Přijetí vítězného týmu soutěže Antifetfest u starosty města

Ve čtvrtek 10. ledna 2019 přijal starosta Dačic Ing. Karel Macků na radnici studenty gymnázia, kteří se zúčastnili Antifetfestu, celostátní soutěžní přehlídky amatérských filmů s tematikou rizikového chování.

Tým studentů z naší školy ve složení Helena Blažková, Jirka Kohout, Katka Macků a Jáchym Vágner republikové kolo soutěže vyhrál, za což jim pan starosta vyjádřil uznání: „Základem úspěchu bylo, že se nad tématem, které natočili, zamysleli, a že se jim podařilo svou myšlenku zhmotnit a podkreslit perfektní hudbou. Prostě zobrazili problém, který existuje, způsobem, který zaujal,“ Studenti shodně uvedli, že pozvání od pana starosty pro ně znamená velkou poctu, pan starosta jim na oplátku poděkoval za reprezentaci našeho města na celostátní úrovni.

Mgr. Petra Mašátová