Prima jízda

Ve čtvrtek 11. května proběhlo na nově vybudovaném dětském dopravím oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Tým z primy zabodoval a získal 1. místo v kategorii družstev i postup do kraje.

2 minuty ke čtení vloženo před 12 měsíci

Soutěže se zúčastnili žáci šesti základních škol z blízkého okolí (ZŠ Český Rudolec, ZŠ Staré Hobzí, ZŠ Studená, ZŠ Komenského Dačice, ZŠ Boženy Němcové Dačice a Gymnázia Dačice). O pořadatelství soutěže se postaral Odbor dopravy MěÚ Dačice. Soutěžící přivítal a soutěž zahájil starosta Dačic Miloš Novák.

Soutěž byla rozdělena do dvou věkových kategorií, na kategorii mladších žáků od 10 do 12 let a kategorii starších do 16 let. Žáci soutěžili ve čtyřech disciplínách. Byly jimi jízda po dopravním hřišti, jízda zručnosti na jízdním kole, pravidla silničního provozu a poskytnutí první pomoci. Lákadlem pro vítěze nebyly jen ceny, ale i postup do krajského kola v Českých Budějovicích.

A kdo vlastně soutěžící hodnotil? O dohled a hodnocení disciplíny jízdy po dopravním hřišti se postarali pracovníci Policie ČR. Poskytnutí první pomoc hodnotili pracovníci záchranného sboru, pravidla silničního provozu i jízdu zručnosti pak posuzovali pracovníci Odboru dopravy MěÚ Dačice.

Soutěž byla velice vyrovnaná, nicméně v mladší kategorii družstev se našim žákům podařilo vybojovat první místo před ZŠ Komenského Dačice a ZŠ Staré Hobzí. Úspěšní jsme byli v mladší kategorii také v hodnocení jednotlivců, neboť Adam Musil z primy obsadil bronzové místo a hned za ním se na čtvrtém umístil jeho spolužák Martin Poledník.

Žákům ve starší kategorii už se tolik nedařilo a skončili celkově na šestém místě. Tuto kategorii opanoval tým ZŠ Český Rudolec před ZŠ Staré Hobzí a ZŠ Studená.

Vítězstvím v mladší kategorii dostalo naše družstvo pozvánku do krajského kola v Českých Budějovicích. A kdo ví, třeba to dotáhnou i do celostátního finále. A možná až k Černému moři...

Všem soutěžícím žákům děkuji za účast a snahu, s kterou prošli celou soutěží.

Petr Švarc, srdcař a trenér týmu cyklistů GD