Projektový den v Mendeliánu

Projektové dny jsou skvělou příležitostí, jak vytáhnout žáky do terénu a seznámit je s praktickou stránkou předmětu, který znají převážně z učebnic a výkladu svých učitelů. Jde taky o fajn teambuilding.

Přívětivé počasí 22. září moc nebylo, ani to ovšem nezabránilo exkurzi oktávy a 4. ročníku do moravské metropole Brna, konkrétně do Mendeliana spadajícího pod Moravské zemské muzeum. Přijeli jsme na místo určení s mírným zpožděním, které náš dozor trochu stresovalo, přesto se nám dostalo milého uvítání a poutavé podívané na Mendelovu pouť za jeho slavným objevem v genetice.

Po výkladu na nás čekal workshop o genetice a několik z nás mělo možnost se na svoji vlastní DNA i podívat. Pro ostatní byly připraveny vzorky ovoce, se kterými mohli pracovat. Kromě toho jsme měli na pozorování mikroskopem dostupné exempláře od malých broučků až po embrya prasat nebo samotného netopýra.

Čas se pomalu chýlil ke konci a my se museli s paní průvodkyní rozloučit. Čekala na nás velmi krásná výstava fauny české přírody, u které kdejaký spolužák tajil dech a naučil se opět něco nového.

Ovšem hodina se s druhou sešla a pro nás nastal čas se opravdu navrátit domů. Děkujeme paní učitelce Smejkalové i Chňoupkové, panu učiteli Dohnalovi a milé Kelly Edwards za krásnou podívanou a příjemné zpestření probírané látky.

Nikol Koukalová, oktáva

G-one.tv video