Gymnázium Dačice | 70 let

Report z Erasmu+, výměny mládeže Powerful Pillars of Entrepreneurial Success

Tento projekt, zaměřený na téma podnikání, business a rozvoj mladých lidí, se uskutečnil 6.-14. listopadu 2023 v sídle Slezského vojvodství, polských Katowicích.

2 minuty ke čtení vloženo před 6 měsíci

Kromě nás, šesti účastníků z České republiky, se na projektu podíleli také Italové, Španělé, Portugalci, Gruzínci a samozřejmě místní, Poláci. Díky této národnostní diverzitě jsme měli šanci poznat nejen polskou kulturu, ale také všechny již zmíněné. Každý večer se totiž konaly tzv. culture nights, při kterých zástupci státu prezentovali své zvyky a tradice, tance, zajímavosti a národní kuchyni, při níž nesměla chybět degustace.

Během projektu jsme se rozdělili do pracovních skupin, v nichž byl vždy jeden účastník z každé země.

Naším hlavním cílem bylo vytvořit a odprezentovat inovativní nápad na produkt či službu a vytořit business plán. Prezentace měla zahrnovat SWOT analýzu, dělbu pracovních pozic, reklamní video a logo firmy. Výsledné práce skupin nabízely nové aplikace, produkty i služby.

Program byl doprovázen mnoha energizery, interaktivními aktivitami a přednáškami například od CEO hostitelské organizace FRSP.  

Jednou z aktivit bylo například postavit v našich pracovních skupinách co nejvyšší věž ze zadaných materiálů. Tato aktivita měla simulovat budování firmy. Většina podnikatelů začíná se stejnými možnostmi a je jen na nás, jak silné základy vybudujeme, jak se vypořádáme s konkurencí a jak úspěšnými se nakonec staneme.

Převážná část našeho rozvrhu se odehrávala v prostorách hostelu, nicméně jsme se vydali i do centra Katowic. Prozkoumali jsme úchvatné Slezské museum, organizátoři nám ukázali koncept Multilanguage evenings v galerii Królestwo a měli jsme příležitost navštívit slavnost polského Dne nezávislosti.

Pořadatelé se po celou dobu snažili vytvořit přátelské a příjemné prostředí. Dle mého názoru se jim to podařilo na výbornou. Byla to úžasná zkušenost, za kterou moc děkuji organizacím FRSP a EYCB!

Klára Pechová, studentka 3. ročníku

Vloženo Od

G-one.tv video

zpět nahoru