Rozvoj podnikavosti a kreativity pro středoškoláky

V lednu a únoru letošního roku proběhly na naší škole celodenní workshopy na téma "Start podnikání aneb jak dosáhnout v životě svého" pro třetí ročník a septimu a "Finanční gramotnost" pro 4. ročník a oktávu.

Workshopy vedl Petr Horák z firmy Akvizio, který v nich zúročil své životní zkušenosti. Část programu byla zaměřena na osobnostní rozvoj, na naše sny, vize, přání i disciplínu. Lektorovi šlo především o to poukázat na jiný typ myšlení, než standardně používáme. V další části si účastníci workshopu zaměřeného na podnikání fiktivně založili firmu a na jejím modelu byla vysvětlena základní fakta, na která se při zakládání firmy musí podnikatel zaměřit. Účastníci kurzu finanční gramotnosti řešili rodinný rozpočet, půjčky i hypotéky a dostali tipy na to, jak rozmnožovat své peníze

A jaké byly studentské ohlasy na workshop?

Přednáška se líbila, ačkoliv byla spíše motivačního charakteru než podnikatelského. Spolužáky inspirovala.

Pan Horák nám sdělil spoustu rad a tipů, jak pracovat s časem a jak dojít tak k úspěchu. Přednáška byla velice zajímavá a užitečná, myslím si, že si z ní všichni něco odnesli.

Očekával jsem více z finanční matematiky, rodinný rozpočet byl zajímavý. První část byla zajímavější než druhá.

Neměl jsem vysoké očekávání, ale pan Horák mě překvapil. Jednalo se o velmi zajímavou přednáška. Klidně bych v ní nadále pokračoval.

Děkuji panu Horákovi, že zavítal na naše gymnázium a podělil se s našimi studenty o své know-how.

Jakub Nemčik