Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Spolupráce s THK

Spolehlivý partner je základem každého dobrého vztahu. Jsme rádi, že spolupráce Gymnázia Dačice s firmou THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH, a. s. se prohlubuje také v oblasti 3D tisku.

1 minuta ke čtení vloženo před rokem

V rámci kroužku 3D tisku na GD se studenti seznamují se základy tisku a fungováním 3D tiskárny, pracují s modely a programy k vytváření modelů a pak jednotlivé modely sami tisknou. V loňském roce jsme také se studenty navštívili dačickou firmu THK, abychom si prohlédli její 3D tiskárny a sdíleli zkušenosti s technologií 3D tisku i jeho produkty. Měli jsme rovněž možnost sledovat, kde všude v THK se uplatňují výrobky z 3D tisku. V závěru minulého školního roku se ve firmě THK tiskly komponenty pro naši raketu Space XD v rámci projektu Czech Rocket Challenge.

Na základě naší dlouhodobé spolupráce se v tomto školním roce firma THK rozhodla finančně podpořit 3D tisk na naší škole formou proplacení objednávky 3D filamentů v hodnotě 10 tisíc korun. Děkuji firmě THK za její dosavadní podporu a těším se na další spolupráci, která dává smysl.

Jakub Nemčik, vedoucí kroužku 3D tisku

Vloženo Od
zpět nahoru