Jarní prázdniny

Gymnázium Dačice přeje všem studentům i zaměstnancům pohodové jarní prázdniny. Pololetí za námi, tak odpočívejte a regenerujte. Ještě jedno nás v tomto školním roce čeká...

Spolupráce s THK

Spolehlivý partner je základem každého dobrého vztahu. Jsme rádi, že spolupráce Gymnázia Dačice s firmou THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH, a. s. se prohlubuje také v oblasti 3D tisku.

1 minuta ke čtení vloženo před 2 týdny

V rámci kroužku 3D tisku na GD se studenti seznamují se základy tisku a fungováním 3D tiskárny, pracují s modely a programy k vytváření modelů a pak jednotlivé modely sami tisknou. V loňském roce jsme také se studenty navštívili dačickou firmu THK, abychom si prohlédli její 3D tiskárny a sdíleli zkušenosti s technologií 3D tisku i jeho produkty. Měli jsme rovněž možnost sledovat, kde všude v THK se uplatňují výrobky z 3D tisku. V závěru minulého školního roku se ve firmě THK tiskly komponenty pro naši raketu Space XD v rámci projektu Czech Rocket Challenge.

Na základě naší dlouhodobé spolupráce se v tomto školním roce firma THK rozhodla finančně podpořit 3D tisk na naši škole formou proplacení objednávky 3D filamentů v hodnotě 10 tisíc korun. Děkuji firmě THK za její dosavadní podporu podporu a těším se na další vzájemnou spolupráci, která dává smysl.

Jakub Nemčik, vedoucí kroužku 3D tisku