Gymnázium Dačice | 70 let

Výsledky 2. kola prezidentských voleb na GD

Kdo by se měl stát prezidentem České republiky podle studentů Gymnázia Dačice?

1 minuta ke čtení vloženo před rokem

Studentské volby organizuje již řadu let společnost Člověk v tísni v rámci svého projektu zvaného Jeden svět na školách na středních školách po celé České republice. Nejinak tomu bylo i v případě letošních voleb prezidentských.

1. kolo u studentů starších 15 let vyhrála na celé čáře Danuše Nerudová, která by se tak stala prezidentkou, neboť získala přes padesát procent všech hlasů. Fakticky však tato kandidátka mezi finalisty nepostoupila, a tak se studenti rozhodovali, stejně jako se budou brzy rozhodovat plnoletí občané, mezi Andrejem Babišem a Petrem Pavlem. 

2. kola studentských prezidentských voleb se zúčastnilo dohromady celkem 350 gymnázií, SOŠ a SOU. Na celostátní úrovni je vyhrál Petr Pavel s 85,72 % hlasů. Andrej Babiš získal pouhých 14,28 % hlasů. 

Výsledky voleb na našem gymnáziu odpovídají celorepublikovém trendu, ba ho ještě od deset procent převyšují. Petr Pavel by tak od našich studentů získal téměř 95 % hlasů. 

Pokud Vás zajímají podrobné výsledky studentských prezidentských voleb v jednotlivých krajích ČR či výsledky všech kandidátů 1. kola, pokračujte na modré tlačítko pod článkem.

Zobrazit web
Vloženo Od
zpět nahoru