Gymnázium Dačice | 70 let
×
Letní prázdniny

Pohodové letní prázdniny přeje všem svým zaměstnancům a studentům Gymnázium Dačice. Odpočívejte a nabírejte síly. Těšíme se na Vás v sezóně 2024/2025, která začíná 2. září.

Turnaj plný zvratů

Ve čtvrtek dne 2. 3. 2017 odjelo družstvo chlapců z vyššího gymnázia do J. Hradce na okresní kolo florbalového turnaje. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 8 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech.

3 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

Naše družstvo hrálo ve skupině B. Turnaj začal pro naše hráče velice dobře. V prvním zápase jsme porazili družstvo SŠTO Dačice 4 : 0, ve druhém zápase jsme zvítězili proti družstvu SŠ Č. Velenice 5 : 0. Ale ve třetím zápase nastal zvrat - prohráli jsme s družstvem SOŠ a SOU J. Hradec 1 : 6. V tomto zápase nešlo našim hráčům vůbec nic. Psychicky na tom hráči nebyli dobře, byli zklamaní, ale takový je sport, každý zápas je jiný. Z druhého místa jsme postoupili do finálové skupiny.

Hráli jsme první zápas proti vítězi skupiny A – Gymnáziu Třeboň. I v tomto zápase jsme prohráli, tentokrát 0 : 2. Bylo zapotřebí naše hráče připravit na poslední zápas. Soupeřem bylo družstvo OA TGM J. Hradec. Abychom mohli pomýšlet na umístění na bedně - do třetího místa, museli jsme vyhrát. Naši začali tento zápas velice dobře. Během 4 minut vedli již 4 : 0, náskok se postupně navyšoval, za stavu 5 : 1 pro nás začal hrát soupeř velice tvrdě - fauloval a byl postupně vylučován - 3 hráči opustili hřiště, náskok se ještě navýšil na konečných 8 : 1. Minutu před koncem jsme měli ještě nájezd na brankáře, ten jsme neproměnili. V posledním zápase Gymnázium Třeboň - SOŠ a SOU J. Hradec se rozhodovalo o prvním místě.

Zvítězili hráči Gymnázia Třeboň 3 : 1 a stali se zaslouženě vítězem turnaje s devíti body. Další tři družstva OA TGM J. Hradec, SOŠ a SOU J. Hradec a Gymnázium Dačice získala 3 body, vzájemné zápasy byly stejné - jeden vyhraný a jeden prohraný zápas, nakonec rozhodovaly branky - více vstřelených branek mělo naše družstvo, a tím jsme obsadili druhé místo, třetí místo získalo SOŠ a SOU J. Hradec a čtvrté místo obsadilo družstvo OA TGM J. Hradec. Celkové pořadí: 1. místo - Gymnázium Třeboň - 9 bodů 2. místo - Gymnázium Dačice - 3 body (skóre 9 : 7) 3. místo - SOŠ a SOU J. Hradec - 3 body (skóre 7 : 5) 4. místo - OA TGM J. Hradec - 3 body (skóre 5 : 9) První dvě družstva postupují do krajského finále, které se koná dne 20. 3. 2017 - ve Sportovní hale v J. Hradci. Držíme palce a přejeme hodně sportovních úspěchů.

Mgr. Karel Chalupa

Vloženo Od
zpět nahoru