Volejbal aneb kdo nehraje, nevyhraje

První čtvrtletí letošního školního roku se neslo ve znamení volejbalových turnajů…

2 minuty ke čtení vloženo před 5 měsíci

Vyšší i nižší gymnázium od začátku školního roku reprezentovalo na několika volejbalových turnajích. V Jindřichově Hradci zabojovalo o medaile družstvo dívek i chlapců z VG. Obě skupiny se probojovaly do krajského kola, další týden tedy znovu změřily síly se středními školami z okolí. Zde již obě družstva narazila na soupeře, se kterými se mohla srovnávat. Na republiku bohužel dívky ani chlapci nepostoupili.

O měsíc později jsme se do Jindřichova Hradce vrátili, tentokrát na turnaj mladších žáků. Dívky i chlapci z tercie a kvarty se bohužel do krajského kola neprobojovali, ale se soupeři drželi krok.

Poslední turnaj se konal zde v Dačicích, konkrétně na obchodní škole, kde byla zatím největší konkurence a naše smíšené družstvo z vyššího gymnázia se bohužel vůbec neumístilo.

S volejbalem ale ještě nekončíme. V prosinci nás čeká mezitřídní Vánoční turnaj Gymnázia Dačice a v lednu tradiční turnaj O hrnec zlaťáku, kam jsou pozvány další střední školy z okolí. Několik trofejí tedy máme, na další si už brousíme zuby.

Na průběh turnajů se můžete podívat na naší internetové televize G-one.

Mgr. Zuzana Voldřichová, vyučující tělocviku