Zoologická exkurze

Do pražské zoo byla dne 26. dubna 2023 převezena další exotická zvířata. Konkrétně se jednalo o nově nalezené druhy: druháci miláčkovití, sextáni nedocenění a kvintáni překvapiví...

1 minuta ke čtení vloženo před 12 měsíci

...Bohužel tam pro ně nebyly příznivé podmínky pro život, tak se tato zvířátka musela zase vrátit. Ale teď už vážně.

Žáci vyššího gymnázia se na konci dubna podívali do Prahy, kde obdivovali různorodost vodních živočichů v Mořském světě (tam je čekala komentovaná prohlídka areálu, do které se pan průvodce rozhodně uměl vžít) a rozlehlost známé pražské zoo (kdo by řekl, že se mezi pár klecemi dá nachodit skoro dvacet kilometrů).

Vidět mohli téměř všechno, co pod označení fauna spadá: od nejjedovatějších ryb na světě, přes štěkající muntžaky, až po překvapivě přátelské pelikány. Zpátky se žáci i krokoměry vrátili nadmíru spokojení a mně nezbývá nic jiného, než za všechny zúčastněné studenty poděkovat organizátorkám exkurze, paní učitelce Holčapkové, Chňoupkové a Smejkalové, za krásný zážitek.

Počasí nám přálo, slunce hřálo (občas), no prostě se to celé vydařilo!

Dorota Mátlová, zástupce sextánů nedoceněných