Roušky už i ve třídách

Od pátku 18. září platí povinnost nosit roušky ve školách v České republice, a to i během vyučování. Žádáme studenty i učitele o respektování aktuálního vládního opatření.

Pomoc při studiu

Školní psycholog je součástí poradenského pracoviště školy a při své práci využívá znalosti prostředí a atmosféry. Zároveň je však osobou nezávislou, což mu umožňuje poskytnutí okamžité a přímé pomoci. Seznamte se s naší novou školní psycholožkou.

Milí studenti, pedagogové, vážení rodiče a zákonní zástupci,

jmenuji se Michaela Babická a od 1. září 2020 působím na Gymnáziu Dačice jako školní psycholožka. Mou náplní práce je zejména psychologická poradenská činnost pro studenty, jejich rodiče a pedagogy

V rámci individuálních sezení jsem zde pro studenty, kteří potřebují vyslechnout, nesoudit, ukázat jiný pohled. Pro ty, kteří řeší sebe, své mezilidské vztahy, školu, učivo, krizové situace. Pro ty, koho přepadl smutek, strach, tréma apod.

Rodiče a zákonní zástupci mě mohou kontaktovat za účelem konzultace výukových a výchovných potíží dítěte, kariérního poradenství, sdělení podezření na změnu chování svého dítěte související se školou (výrazné zhoršení známek, změna chování apod.) či pokud přijde náročná rodinná/životní situace.

Celým třídám nabízím pomoc a podporu při vzájemném poznávání, při řešení náročných situací a v prevenci rozvoje rizikového chování.

Má činnost podléhá zákonu č. 101/2000 Sb. a Etickému kodexu práce školních psychologů, a proto bez Vašeho výslovného souhlasu je obsah naší komunikace důvěrný. Konkrétní případy jako například týrání nebo zneužívání dítěte, ohrožování mravní výchovy dítěte či zapojování dítěte do trestní činnosti ale podléhají oznamovací povinnosti školního psychologa. Zacházení s veškerými daty jak v písemné podobě, tak v podobě ústních informací podléhá pokynům dle nařízení GDPR.

V případě jakýchkoliv otázek, podnětů či připomínek neváhejte se na mě obrátit způsobem, který je Vám blízký. Nabízím proto kontakt osobní, telefonický či emailový.

Konzultační hodiny: pondělí 7.30 - 9.55, úterý 13.25 - 15.30
E-mail: babicka@gymn-dacice.cz

Každé pondělí a úterý mě najdete ve studiu G-one v přízemí školy. Abychom na sebe měli dostatečný čas a prostor, je nejlepší domluvit si schůzku předem, a to i mimo konzultační hodiny.

Těším se na všechny příchozí!

Co se děje?

Sexta v NP Podyjí

V pondělí 7. září se sexta vydala na přírodovědnou exkurzi do Národního parku Podyjí. Jak se tam měli a co nového objevili, zjistíte ...