Gymnázium Dačice | 70 let
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

Přípravný kurz k přijímacím zkouškám do osmiletého i čtyřletého gymnázia se uskuteční ve středu 21. února od 15 hodin ve 2. patře budovy gymnázia. Registrace není potřeba. Kdo přijde, ten přijde a od přijímaček jako vítěz vyjde.

Nostrifikační zkoušky

Nostrifikační zkouška slouží k dorovnání úrovně vzdělání získaného v zahraničí. Naše gymnázium zajišťuje nostrifikační zkoušky pro Krajský úřad Jihočeského kraje.

Nostrifikační zkoušku může nařídit krajský úřad po předložení žádosti o uznání zahraničního vysvědčení, pokud se obsah a rozsah vzdělání absolvovaného v zahraniční škole liší.

Nostrifikační zkouška se koná před komisí, která je nejméně tříčlenná. Předsedu i členy komise jmenuje krajský úřad. Předsedou komise je jmenován ředitel školy, který pak krajskému úřadu navrhuje jména členů komise. Zkoušejícími jsou vždy dva vyučující předmětu, z něhož žadatel zkoušku skládá.

Témata nostrifikačních zkoušek z jednotlivých předmětů pro školní rok 2020/2021 můžete nalézt ZDE (PDF / 598 kB).

Co se děje?

Fyziklání 2024

vloženo před 7 dny 17 minut ke čtení

Nemáte do konce týdne co dělat? Výborně! Můžete se pustit do historicky nejdelšího článku našeho blogu. Na svědomí ho má osm chytrých ...

Hledáme učitele

vloženo před týdnem 1 minuta ke čtení

Pro příští školní rok hledáme dva nové kolegy ideálně s aprobacemi český jazyk + dějepis a fyzika + informatika.