Prázdniny

Gymnázium Dačice přeje všem svým studentům i zaměstnancům krásné prázdniny. A kdybyste během nich náhodou potřebovali něco vyřídit, kancelář máme otevřenou každé pondělí od 8 do 10 hodin anebo jindy po telefonické domluvě.

Nostrifikační zkoušky

Nostrifikační zkouška slouží k dorovnání úrovně vzdělání získaného v zahraničí. Naše gymnázium zajišťuje nostrifikační zkoušky pro Krajský úřad Jihočeského kraje.

Nostrifikační zkoušku může nařídit krajský úřad po předložení žádosti o uznání zahraničního vysvědčení, pokud se obsah a rozsah vzdělání absolvovaného v zahraniční škole liší.

Nostrifikační zkouška se koná před komisí, která je nejméně tříčlenná. Předsedu i členy komise jmenuje krajský úřad. Předsedou komise je jmenován ředitel školy, který pak krajskému úřadu navrhuje jména členů komise. Zkoušejícími jsou vždy dva vyučující předmětu, z něhož žadatel zkoušku skládá.

Témata nostrifikačních zkoušek z jednotlivých předmětů pro školní rok 2020/2021 můžete nalézt ZDE (PDF / 598 kB).

Co se děje?

Nohejbalový turnaj dvojic

vloženo před měsícem 1 minuta ke čtení

"Života kus svého já bych dal / za to kdybych uměl nohejbal / šupity sem, šupity tam / obě nohy levé mám...." Ivan Mládek