Roušky už i ve třídách

Od pátku 18. září platí povinnost nosit roušky ve školách v České republice, a to i během vyučování. Žádáme studenty i učitele o respektování aktuálního vládního opatření.

Nostrifikační zkoušky

Nostrifikační zkouška slouží k dorovnání úrovně vzdělání získaného v zahraničí. Naše gymnázium zajišťuje nostrifikační zkoušky pro Krajský úřad Jihočeského kraje.

Nostrifikační zkoušku může nařídit krajský úřad po předložení žádosti o uznání zahraničního vysvědčení, pokud se obsah a rozsah vzdělání absolvovaného v zahraniční škole liší.

Nostrifikační zkouška se koná před komisí, která je nejméně tříčlenná. Předsedu i členy komise jmenuje krajský úřad. Předsedou komise je jmenován ředitel školy, který pak krajskému úřadu navrhuje jména členů komise. Zkoušejícími jsou vždy dva vyučující předmětu, z něhož žadatel zkoušku skládá.

Témata nostrifikačních zkoušek z jednotlivých předmětů pro školní rok 2020/2021 můžete nalézt ZDE (PDF / 598 kB).

Co se děje?

Sexta v NP Podyjí

V pondělí 7. září se sexta vydala na přírodovědnou exkurzi do Národního parku Podyjí. Jak se tam měli a co nového objevili, zjistíte ...